Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Recenze: Orcs Must Die!


Orcs Must Die!

Orkové musí zemřít! A gnollové a koboldi pokud možno taky. Tento akčně-strategický hybrid od relativně málo známých Robot Entertainment je skutečným překvapením. Pokus o tower defence z pohledu první nebo třetí osoby tu už sice byl, ale nedopadl příliš valně, takže i přesto, že Orcs Must Die! na první pohled vypadá jako indie hra, zpracována je vskutku profesionálně a nuda u ní rozhodně nehrozí.

číst dále… žádný komentář

Recenze: RAGE


RAGE

Vezměte jeden díl Falloutu, polovinu Red Faction: Guerilla a špetku Borderlands. Nahažte do hrnce, nechte vyvařit volnost pohybu a kvalitní příběhy. Přímíchejte trochu Quake nebo Doomu, co máte zrovna po ruce. Na závěr dochuťte snítkou Bluru. Naservírujte jednu porci a zbytek za neustálého pomalého míchání vylejte do záchodu. Tak chutná RAGE.

číst dále… žádný komentář

Bash: Nastavení podrobné historie


Výchozí chování historie bashe je nastaveno tak, že uživatel si svoji historii motá v paměti a při odhlášení je zapsána do souboru ~/.bash_history. Pokud ale tento již existuje, je přepsán, takže starší historie je ztracena. Na důležitějších systémech je ale toho chování často nežádoucí, protože chceme mít dokonalý přehled o tom co se dělo. Nejlépe uchovávat historii ze všech sezení, zapisovat do ní ihned po zadání příkazu a vidět v ní, kdy byl jaký příkaz zadán.

číst dále… 1 komentář

Jak na roota na Samsungu Nexus S


Samsung Nexus S jsem si koupil někdy začátkem září. Jelikož mé okolí ví, jak strašně rád se vrtám v technice, otázky na téma rootnutí na sebe nenechaly dlouho čekat. Ale ne, svůj přístroj jsem „neosvobodil“, protože jsem to prostě nepotřeboval. Telefonovat se s ním dalo, psát SMS a maily na něm také šly. Navigace navigovala, foťák fotil, hry hrály, internet internetoval. Ani multimédia nebyly problém. To vše až do minulého víkendu, kdy jsem potřeboval udělat screenshot a zjistil, že neexistuje neplacená aplikace na vyrábění snímků obrazovky, která by fungovala bez roota. Sice existuje trial verze aplikace Screenshot UX, která se do nerootnutého telefonu dá nacpat s pomocí PC a USB ovladačů v ladícím módu, ale nebyl bych to já, abych nevyužil záminku k tomu, telefon konečně rootnout.

číst dále… 6 komentářů

Xdebug: Přehledný PHP debugger a profiler


Všechny své aplikace se snažím optimalizovat, jak nejlépe to jde. Občas se mi sice stane, že honba za rychlostí se změní přímo v posedlost, ale o pár dní a několik revertů později z mého snažení téměř vždy vzejde něco použitelného. PHP aplikace píšu optimalizované tak nějak „od pasu“ (a když ne přímo optimalizované, tak alespoň bez nějakých očividných bottlenecků), ale říkal jsem si, že by nebylo na škodu se i u nich pomocí nějakého profileru přesvědčit, zda se někde nedá vyždímat nějaká milisekunda k dobru.

číst dále… žádný komentář