Disassembler

- Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.
Registrace | Přihlášení

Všechny články

RSS kanál

Jak jsem tisknul PDF na tiskárně HP

30
leden
2012

Koupil jsem si tiskárnu. Jelikož tisknu hlavně textové dokumenty, faktury a další byrokratické nesmysly, chtěl jsem nějakou černobílou laserovku. Netisknu jen z jediného počítače, a proto mým dalším požadavkem bylo, aby zařízení mělo integrovaný print server. A protože problémy s tiskovými ovladači lidstvo provází už od dob Gutenbergova knihtisku, rád bych, aby její instalaci zvládla i slepice, když se jí nasype zrní kolem enteru. Taky by to samozřejmě neměla být ta nejlevnější Čína, ale měla by něco vydržet (tohle kritérium by mělo být tak nějak implicitní u všech zařízení). Dal jsem tedy na kolegovo doporučení a pořídil si HP LaserJet P2055dn.

Recenze: Postal 3

26
leden
2012

Postal III

Milé děti, neberte drogy, protože drogy jsou špatné. Také si nikdy nekupujte Postal III, protože ten je daleko horší!

Pamatujete si ještě, jak jste na svých 486kách v druhé polovině devadesátých let společně s Dukem kosili hordy pig-copů? A jak jste se při zvěsti o Duke Nukem Forever rozzářili radostí? A jak jste zklamaně zahazovali myši a gamepady do rohu místnosti poté, co DNF vyšel? Tak se připravte, že u Postalu III bude ten pocit velmi podobný.

Vyšla Opera 11.61

24
leden
2012

Opera 11.60 přinesla spoustu novinek a „novinek“. Kromě nové verze renderovacího jádra a posledních dodělků plnokrevného HTML5 parseru, byla nově implementována podpora ECMA Scriptu 5.1, XMLHttpRequest Level 2 s typovanými poli, podpora radiálních gradientů v CSS3 a pár CSS4 vlastností, které mají co do činění s multimédii. Jak se ale u každého většího projektu dá předpokládat, spousta nových featur přinese i spoustu nových bugů. A tak je tu 11.61, která některé (a doufejme, že většinu) opravuje. Stahovat můžete z obvyklého umístění. Seznam změn si můžete přečíst níže, případně do něj nahlédnout přímo na webu Opery.

Unroot Samsungu Nexus S

22
leden
2012

Před několika týdny mi na mém Samsungu Nexus S přestala reagovat malá část dotykového displaye. Závada mi sice v „pracovním“ používání smartphonu nijak extrémně nebrání, ale některé hry už se s tím ovládají celkem špatně. Ještě jsem se nerozhoupal k reklamaci, a jelikož mám ve svém zařízení momentálně ClockWork Mod Recovery + MIUI ROM, nebyl jsem si jist, zda by prodejce vůči neorginálnímu bootloaderu a ROMce neměl nějaké námitky. Právě včas mi ale v komentářích u mého článku popisujícího rootnutí přistál požadavek na popis unrootu - čili akce přesně opačné. Nexus S jsem si vybral z větší části právě proto, že s ním jdou beztrestně dělat všelijaké psí kusy, takže i tahle záležitost by měla být proveditelná.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Opravy v patchi 1.4

20
leden
2012

Ve své nedávno publikované recenzi The Elder Scrolls 5: Skyrim jsem si postěžoval na extrémní množství chyb a hle, vydání v pořadí již pátého patche je na spadnutí. Společně s přehršlí oprav bude ve stejnou dobu vydán také volně stažitelný Creation Kit (v předchozích verzích The Elder Scrolls nazývaný Construction Kit). Bude tedy možné ještě lépe a efektivněji pitvat herní data a soubory Skyrimu, vytvářet tak různé mody a úpravy (jako by jich už nebylo dost) a posléze případně i sdílet a hodnotit skrze Steam. Momentálně je patch podroben testování, a co všechno by měl opravovat, si můžete přečíst v changelogu níže. Pořád bych ale jen tak z patra dokázal vyjmenovat pět až deset bugů, které patch (alespoň dle popisu) neopravuje.