Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Nemám rád PHP


PHP je zvláštní kočkopes mezi skriptovacím jazykem pro blbce a platformou pro vývoj webů. Od té doby, co jsem začal běžně programovat ve vyšších, staticky typovaných, kompilovaných programovacích jazycích, na PHP koukám skrz prsty a beru jej jako nutné zlo a občas potichoučku přemýšlím, čím bych jej nahradil.

číst dále… žádný komentář

Tiskařská horákyně


Existuje kýbl úzce specializovaného kancelářského software, u kterého tvůrce nenapadlo nic lepšího, než jeho správnou funkci podmínit existencí tiskárny. Ukládáte dokument? Šup s ním na tiskárnu. Přijímáte objednávku? Prásk ji do tiskové fronty. Vyplňujete reklamační formulář? Spooler už se na něj těší. Obvykle bych tento problém řešil odesláním tikajícího balíčku na adresu vývojářů a použitím softwaru inteligentnějšího, ale to bohužel často není možné. Naštěstí i pod Windows existuje možnost, jak tisknout aniž byste fyzicky něco vytiskli. Doslova null printer.

číst dále… žádný komentář

Sám sobě certifikační autoritou


Na počátku stvořil Admin server a službu. Služba pak byla nesličná a nebezpečná a data byla přenášena plaintextem. I řekl Admin: „Budiž SSL!“ I bylo SSL. A viděl Admin, že SSL bylo dobré. I oddělil Admin SSL od plaintextu a nazval SSL bezpečným a plaintext nebezpečným. I vznikl self-signed certifikát a zabezpečený přenos, služba první.

číst dále… 1 komentář

Lámání hesel k Excelovským dokumentům


Tabulkový procesor Microsoft Excel podporuje uzamykání dokumentů a jejich částí už nějaký ten pátek. Uzamykání se hodí, když nechcete, aby vám někdo vrtal do buněk, do kterých by neměl nebo aby vaše pracně vymyšlené vzorečky zůstaly skryty. V takovém případě můžete odemknutí podmínit i heslem. Bohužel se Excel snaží zachovávat zpětnou kompatibilitu s dvacet let starým softwarem (resp. dokumenty jím vytvořenými), což přináší nejednu násilně zachovávanou regresi, takže vám je takové heslo úplně k ničemu.

číst dále… 24 komentářů

Recenze: Mass Effect 3


Mass Effect 3

Třetí a poslední díl velkolepé ságy Mass Effect je tu a velitel Shepard dostává poslední šanci zachránit galaxii před obludnými oplechovanými vesmírnými kobylkami, které zničí všechno na co přijdou. Trochu škoda je, že bez znalosti děje předchozích dílů si Mass Effect 3 pořádně neužijete, ale to je u posledního dílu jakékoliv série celkem očekávatelné. Mass Effect je ale, stejně jako většina RPG od Bioware, tak poutavý a propracovaný, že nezahrát si jej celý by byla obrovská škoda.

číst dále… 1 komentář