Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Vyhledávání v článcích


Sice mám na svém webu zatím jen nějakých pětasedmdesát článků, ale už je to dostatečně vysoký počet na to, aby mezi nimi bylo občas i něco zajímavého, co by se mohlo hodit i vám. Vzhledem k tomu, že jsem v počátcích zmiňoval, že své stránky pojímám primárně jako „blbníček“ a odkladiště potenciálně užitečných informací, stává se i pro mne vyhledávání čím dál tím potřebnějším a tak jsem si vyhradil pár hodin svého času a místo rozbíjení serverů a nadávání na PHP jsem dolepil podporu pro vyhledávání. Seznamte se tedy s políčkem v levém menu, protože od teď bude patřit ke stálému vybavení.

číst dále… žádný komentář

Apache a PHP šestkrát jinak


Původně jsem chtěl o kombinování Apache s PHP psát už minulý týden, ale s popisováním multi-processing modulů Apache jsem se rozšoupl natolik, že mi to vystačilo na celý článek. Nicméně znalost rozdílů mezi jednotlivými MPM je poměrně důležitá k pochopení dnešního článku, ve kterém už propojení Apache a PHP skutečně rozeberu, takže možná byla moje grafomanie nakonec užitečná.

číst dále… 3 komentáře

Zvědavost, která nezabila kočku


Pokud vše půjde podle plánu (a momentálně není znám důvod, proč by jít nemělo), za pár hodin na povrch Marsu dosedne další lidmi vyrobená hračka, určená k průzkumu našeho rudého souseda.

číst dále… žádný komentář

Apache a jeho Multi-Processing Moduly


V jednom z minulých článků jsem nahlas rozjímal o výhodách a nevýhodách různých webových serverů a přemítal, který z nich si vyberu pro svůj nový virtualhost. Se svou averzí k Apache jsem se nakonec rozhodl pro nginx. Ovšem pod tíhou nových skutečností (a hlavně pod tíhou několika tisíc .htaccess souborů v transferovaných webech) jsem si řekl, že Vinnetouovi nakonec šanci dám. A moc dobře jsem udělal.

číst dále… 1 komentář

Nudíte se? Pusťte si telnetvizi


Dnes jsem zakopl o zajímavý odkaz vedoucí kamsi do Nizozemí. To by samo o sobě nebylo tak zvláštní, kdyby ovšem nezačínal protokolem telnet://.

číst dále… žádný komentář