Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

O nemrtvém RAIDu a rychlé podpoře


Svoje servery si pronajímám od německé společnosti Hetzner Online AG. Kvalita a rozsah poskytovaných služeb je nesrovnatelná s hostingy a housingy dostupnými u nás a navíc platím tak o polovinu méně než bych platil u průměrného českého housingu. V sobotu se mi ale u mého nejstaršího serveru odporoučel jeden disk z původní konfigurace 2x 1,5 TB (Seagate ST31500341AS) v softwarovém RAID1. I jal jsem se využít služeb neautomatizované podpory.

číst dále… žádný komentář

Mobilní VoIP za hubičku


Jako asi každého normálního člověka, i mě nehorázně štvou přemrštěné ceny mobilních telekomunikačních služeb, které si kartel zlodějíčků působících v české kotlině nasmlouval. Zkoušel jsem se proto poohlédnout po nějaké alternativě, která by mi pomohla ušetřit, ale zároveň mi příliš nekomplikovala život. Našel jsem voocall.

číst dále… 3 komentáře

Závody webserverů


V blízké budoucnosti mě čeká převzetí administrace jednoho serveříku hostujícího cca stovku webů. Přesněji řečeno, čeká mě převzetí hostovaných dat a nastavení zbrusu nového serveru. Ten současný totiž funguje na Windows Serveru 2008, jedná se o klasický WAMP a na jeho konfiguraci a ladění se zvysoka se*e. V plánu je odstěhovat to všechno na nějakou pořádnou mašinu a sloučit s tou hrstkou webů, které hostuji já. A protože jsem, jako správný admin, hrozně líný, rád bych, aby mi to všechno běželo na prostředí, které se dá snadno poskládat z dostupných .deb balíčků v oficiálních repozitářích. Zjistil jsem však, že mé požadavky není schopen dokonale uspokojit žádný HTTP server.

číst dále… žádný komentář

Linux: Rootem bez znalosti hesla


Před nějakým půl rokem jsem předváděl, jak se dá ukrást administrátorský účet na Windows 7 a 2008 R2. Na *nixech je také možnost udělat něco podobného. Opět je k tomu samozřejmě potřeba fyzický přístup ke stroji, tentokrát ale není třeba instalační médium. (I když jednou z variant je nakopnutí live distribuce a editace /etc/passwd a /etc/shadow souborů. Téhle variantě se ale věnovat nebudu).

číst dále… 2 komentáře

Promovaní inženýři


Podněty pro tento článek, vyjadřující můj názor na mentalitu a úroveň části elity našeho národa, která všechno ví, všechno zná, všude byla a od všeho má klíče, jsem nasbíral za dlouhá léta (spolu)práce s inženýry a diplomovanými specialisty z nejrůznějších technicky zaměřených škol. V posledních několika týdnech však situace vygradovala, a tak, místo trojnásobné vraždy, raději spáchám tento článek. I když ona by to asi nebyla vražda, ale jen zabití. To je totiž klasifikováno jako „Úmyslné usmrcení v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného“, což v tomto případě sedí jak prdel na hrnec.

číst dále… 2 komentáře