Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Update systému skrytého za SOCKS proxy


Včera jsem řešil celkem zajímavý problém. Zákazník má několik serverů odříznutých od vnějšího světa i podnikové sítě, ke kterým se dá přistoupit pouze skrze SOCKS proxy. Úkolem bylo na všech serverech updatovat instalované balíčky na jejich nejnovější verze, nacházející se v oficiálních repozitářích.

číst dále… žádný komentář

Automatizace upgrade a zálohy MikroTiku


S MikroTiky páchám nepřístojnosti už nějaký ten pátek a postupem času se řady mých svěřenců rozrostly do obludných rozměrů. Před vydáním verze umožňující upgrade přímo ze System -> Packages -> Check for updates mi updatování mé MikroTikové školky trvalo i několik hodin, takže tahle featura pro mě byla dar z nebes.

číst dále… 4 komentáře

PFko od Evy Dvořákové


Od včerejšího dopoledne koluje českým internetem podvodný mail, na který bych se zřejmě nechal nachytat i já.

číst dále… žádný komentář

Kindle Fire: Ze čtečky tabletem


Taky se vám stává, že něco děláte, něco zajímavého vás napadne nebo se něco užitečného naučíte a pár dní na to o tom někdo úplně jiný napíše článek na webu? Mě docela často. Tento týden se mi podařila taková synchronicita s webem CDR.cz. Začátkem týdne mi tu přítelkyně nechala svůj nepříliš obhospodařovaný Kindle Fire a požádala mě, zda bych jí z toho nebyl schopen vyrobit něco použitelného. Dnes jsem se o tom, co jsem v pondělí dělal, dočetl na úplně cizím webu.

číst dále… žádný komentář

Ublížený ProLiant a RAIDové zmrtvýchvstání


Obyčejně mi lidi před osmou ranní nevolají, takže pokud mě někdo telefonicky vytáhne z postele, musí to být opravdu vážné. Jako třeba dnes, kdy mi volal můj oblíbený nelinuxový správce linuxových serverů kvůli zbořenému RAIDu.

číst dále… 1 komentář