Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Co je SOPA a proč je fuj?


Dnes, ve středu 18. ledna 2012, stávkuje část internetu. Stovky provozovatelů skryly své weby, zanechavše návštěvníkům zprávu o protestu proti americkým zákonům, známým jako SOPA (Stop Online Piracy Act) a PIPA (Protect „Intellectual Property“ Act). O těchto kontroverzních zákonech se již nějakou dobu hovoří, a tak vám o nich i já, namísto stávkování, popovídám.

číst dále… žádný komentář

Kworker vytěžující CPU v deb-based systémech


Nedávno dostal můj linuxem nepříliš zatížený kolega za úkol přeinstalovat firemní úložiště kamerových záznamů. Požádal mě o asistenci, a protože bylo potřeba zachovat stávající konfiguraci, použili jsme jeho laptop jako testovací prostředí, abychom viděli, jak se software s upgradem popere a zda je vůbec možné takovou akci provést v ostrém provozu. Jelikož srdcem celého systému bylo Ubuntu 10.10, bylo v rámci zachování co největší kompatibility vhodné instalovat nový systém na něco podobného - tedy Ubuntu Server 11.10. Po instalaci čistého OS jsme si však všimli zvláštní věci. Holý systém, na kterém nic neběželo, chvíli po startu začal jen tak ze srandy vytěžovat CPU na 15%.

číst dále… žádný komentář

Komiks: Brněnské rozjezdy


Jako rodilý Brňák musím uznat, že pravdivější a lépe zpracovaný komiks o Brně jsem snad ještě neviděl. Autorem je Tomáš Kučerovský a tento komiks, společně s mnoha dalšími, je k vidění na putovní výstavě „Brno in comics“, která vznikla v rámci programu partnerských měst Brna a holandského Utrechtu.

číst dále… žádný komentář

Recenze: The Elder Scrolls V: Skyrim


The Elder Scrolls V: Skyrim

Nechtěl jsem o něm psát. Nechtěl jsem ho ani hrát. V pudu sebezáchovy jsem jej dokonce napřed nechal hrát svého dvorního RPG-gamera, aby mě nejsevernější část Tamrielu - světa ságy Elder Scrolls - nepohltila také. Pořád jsem kolem Skyrimu chodil po špičkách a snažil se na něj nemyslet. A pak mi v noci hlasy Daedrických princů šeptaly „Nainstaluj si Skyrim“ a „Zahraj si Skyrim“ a „Odevzdej nám svou duši“. Smrtelnou ránu mi však zasadila přítelkyně, která jednoho víkendového odpoledne, ve slabé chvilce nicnedělání, navrhla totéž. Tedy až na to odevzdání duše.

číst dále… 2 komentáře

Postfix: Fronty a práce s nimi


Všechny maily procházející přes postfix jsou zpracovávány pomocí front. Občas se stane, že některá zpráva je odeslána na špatnou adresu anebo je graylistnuta serverem příjemce. Taková zpráva pak zpravidla zůstane ve frontě a jednou za čas je opakován pokus o její doručení, dokud nevyprší její životnost. Ve výchozím nastavení postfixu je interval doručení nastaven mezi 300 a 4000 sekundami a živost zprávy ve frontě je pět dní. Co ale dělat, když se chci třeba podívat, jaké zprávy ve frontách jsou?

číst dále… žádný komentář