Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Recenze: Need for Speed: The Run


Need for Speed: The Run

Několik posledních dílů Need for Speed nestálo za nic. Electronic Arts se posledních několik let zoufale snaží stavět na své zašlé slávě a kombinovat prvky z dřívějších NFS ve snaze vyrábět z nich opět nové a nové díly. Poslední díl, který jsem dohrál do konce, byl NFS Shift. Možná to ale bylo prostě proto, že nebylo co jiného hrát, protože i Shifty z roku 2009 jsou pouhým faceliftem Most Wanted z roku 2005, a ty staví na slávě pouličních závodů z NFS Underground z roku 2003.

číst dále… žádný komentář

C#: SelectedIndices v ListView s VirtualMode


Aneb jak mi z Microsoftu málem praskla žilka.

Jednoho krásného dne jsem programoval aplikaci. Jednalo se jednoduchý wake-on-LAN prográmek, který zároveň pomocí pingu zjišťuje stav vzdáleného stroje a z kontextového menu vám snadno umožní připojit se po PuTTY nebo Microsoftí vzdálené ploše. Možná jej sem jednou dám i ke stažení. Tento prográmek používá jako hlavní GUI komponentu ListView, u které jsem si zvykl používat featuru VirtualMode. VirtualMode umožňuje dynamicky generovat položky ListViewu z kolekcí objektů uložených jinde v paměti, takže když máte milion položek k zobrazení, nemusíte mít v paměti i milion položek ListViewu, ale vždy budete mít pouze ty, které jsou zrovna v oblasti, kterou vidí uživatel.

číst dále… žádný komentář

id Tech 4 uvolněn pod GPL


Přesto, že jsem milovníkem Unreal Engine a ochotně hraji sebevětší pitomost na něm postavenou jen proto, abych se podíval, jak vývojáři jeho rozsáhlých možností využili, neunikla mi zpráva, že se id Software rozhodlo uvolnit id Tech 4 engine pod GPL licencí, podobně jako tomu bylo i u předchozích verzí.

číst dále… žádný komentář

Windows: Administrátorem bez znalosti hesla


V dobách Windows XP jsem k „unášení“ většiny Administrátorských účtů používal prázdné heslo, na lépe zabezpečených instalacích pak utilitku Password Renew, která byla součástí Hiren’s Boot CD. Když přišly Visty, vyrojilo se pro tento účel spousta linux-based nástrojů pro práci a úpravu Windowsího Security Account Manageru (SAM). No a dnes, na Windows 7 a Windows 2008 R2, pro takové účely používám nástroj mnohem nenápadnější a vcelku neočekávaný – instalační médium Windows.

číst dále… žádný komentář

Spamující SpamAssassin (bug v NetAddr::IP)


V jisté firmě, která vlastní jedu z mých Debianových instalací mailserveru, mi po včerejším updatu začal Amavis rozesílat obskurní hlášku

netset: cannot include 0:0:0:0:0:0:0:1/128 as it has already been included

Nutno podotknout, že tento server běží na Debianu Wheezy a nejnovějších balíčcích z Wheezy repozitářů a používám jej jako pokusného králíka. Firma si, vzhledem ke své platební morálce, stabilní a vyladěný server nezaslouží a já se alespoň pod záminkou aktualizací mohu oddávat konfiguračním orgiím.

číst dále… žádný komentář