Disassembler

- Artificial Intelligence is no match for natural stupidity.
Registrace | Přihlášení

Všechny články

RSS kanál

Apt-get: Výběr repozitáře při instalaci balíčků

13
říjen
2011

Na většinu svých instalací Debianu instaluji htop. Jedná se o nástroj na správu procesů, se kterým se mi pracuje mnohem lépe než se standardní trojicí top+ps+kill. Jsem si jist, že většina z vás jej zná. V repozitáři squeeze je ale htop ve verzi 0.8.3-1, ve které je bug, kvůli kterému je vytížení neaktivního jádra u novějších procesorů zobrazeno jako -NaN%. Verze 0.9 v reporitáři testing tímto neduhem netrpí a vypadá dostatečně stabilně na to, abych si ji dovolil instalovat i na produkční systémy. Jak tedy jednoduše donutit apt-get nainstalovat jeden balík z jiného repozitáře než všechny ostatní?

Ty máš taky blogísek?

12
říjen
2011

Nó.. mám. To víte, už pomalu stárnu (táhne mi na pětadvacet), tak musím začít sepisovat paměti, dokud si něco pamatuju. Sice mám ty tuny skriptíků, snippetů a jiných znalostí všude možně poschovávané, ale bez patřičných komentářů okolo nebudu za rok vědět, k čemu jsou. Tady si je alespoň můžu okecat a třeba je tu najde i někdo jiný, komu pomůžou.

Recenze: Dungeon Siege 3

10
říjen
2011

Dungeon Siege 3 Title

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou Vám řeknu, že tento počin z dílny Obsidian Entertainmentu patří mezi jeho nejhorší. Netuším, co se kde zvrtlo, zda bylo málo peněz, času nebo vývojářů, ale Dungeon Siege 3 kvůli své nedotaženosti rozhodně herní zážitek roku není. Je to docela škoda, protože Dungeon Siege I a II byly velice vydařené gamesy, s perfektním příběhem, propracovaným prostředím a nápaditými herními mechanikami a člověk by řekl, že zrovna Obsidian Entertainment na tom nic zkazit nemůže. Vždyť právě oni jsou známí tím, že vezmou první díl cizí hry a vyrobí pokračování, která na kvalitě rozhodně neztrácí. Zářnými příklady jejich tvorby jsou třeba Neverwinter Nights 2, které se dočkalo i dvou datadisků, Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords nebo Fallout: New Vegas, které je minimálně stejně zdařilé, jako jeho starší bratříček Fallout 3.

Sociální odkazy příštím generacím

03
říjen
2011

Jednoho krásného dne jsem se rozhodl, že, ač nevyznavač sociálních sítí, přidám do svého redakčního systému odkazy pro sdílení na sociálních sítích. V plánu jsem měl přidat Facebook, Twitter a Google+. „To přece nemůže být vůbec složité“, říkal jsem si, „prostě tam napráskám pár elementů, nějakej JavaScript a možná něco málo nastavení okolo.“ Ó já bláhový. Jak strašně jsem se mýlil.