Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Integer to ASCII (itoa) v ANSI C


Kolega se učí programovat v C/C++. Je začátečník, takže většina jeho programování probíhá zpětným inženýrstvím - tedy vykopírováním cizího kódu, pokusem o podrobné pochopení jeho funkce a následnou modifikací k obrazu svému metodou pokus-omyl. Dnes se dostal k převodům mezi číselnými soustavami. Chvíli se plácal v editoru až nakonec vytvořil třicetiřádkovou obludu se čtyřmi různými cykly. To vše jen na převod z desítkové do dvojkové soustavy.

číst dále… žádný komentář

Závěrečné titulky Portalu v JavaScriptu


Nějaká Portal-positive osoba vytvořila závěrečné titukly z Portalu i Portalu 2 kompletně v JavaScriptu. Písně Jonathana Coultona „Still alive“ a „Want you gone“ jsou přibaleny v OGG formátu, takže k přehrávání zvolte vhodný prohlížeč. Takové věci by měly být obsaženy v JavaScriptových benchmarších!

číst dále… žádný komentář

Neutrino není rychlejší než světlo


V posledních týdnech vědeckou obcí otřásla zpráva, že vědci v CERNu změřili rychlost neutrina a zjistili, že je o 60 ns rychlejší než světlo. Jelikož urychlovač v CERNu měří s přesností na 10 ns, mohlo jít o skutečnou senzaci a průlom na poli teoretické fyziky, protože Einsteinova teorie relativity, kterou většina fyziků bere jako samozřejmost, předpokládá, že rychlost světla je mezní.

číst dále… žádný komentář

Rsync: Inkrementální zálohování


Tu a tam se stane, že potřebujete zálohovat nějaké soubory. Třeba maily nebo web. Nebo třeba celý server. Můžete jednoduše vzít adresář a překopírovat jej do jiného umístění. A zítra tu starou zálohu přejmenovat a soubory zkopírovat znovu. Ale když vaše data mají nějakých 50 GB a zálohujete off-site na pomalém připojení, není to úplně to pravé ořechové.

číst dále… žádný komentář

HTML5 elementy ve Firefoxu 3.6


Stále se najdou lidé používající Firefox 3.6, odmítající přechod na vyšší verze. Po té, co Mozilla nakrmila číslování verzí steroidy, se jim ani moc nedivím. Podle StatCounteru jich rozhodně není málo. Firefox 3.x HTML5 nepodporuje, ale strom elementů přelouská víceméně správně. Problém je pouze s jejich zobrazením. A aby si i uživatelé toho prohlížeče mohli HTML5 obsah užít, je třeba Firefoxu trochu pomoci.

číst dále… žádný komentář