Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Neutrino není rychlejší než světlo


V posledních týdnech vědeckou obcí otřásla zpráva, že vědci v CERNu změřili rychlost neutrina a zjistili, že je o 60 ns rychlejší než světlo. Jelikož urychlovač v CERNu měří s přesností na 10 ns, mohlo jít o skutečnou senzaci a průlom na poli teoretické fyziky, protože Einsteinova teorie relativity, kterou většina fyziků bere jako samozřejmost, předpokládá, že rychlost světla je mezní.

číst dále… žádný komentář

Rsync: Inkrementální zálohování


Tu a tam se stane, že potřebujete zálohovat nějaké soubory. Třeba maily nebo web. Nebo třeba celý server. Můžete jednoduše vzít adresář a překopírovat jej do jiného umístění. A zítra tu starou zálohu přejmenovat a soubory zkopírovat znovu. Ale když vaše data mají nějakých 50 GB a zálohujete off-site na pomalém připojení, není to úplně to pravé ořechové.

číst dále… žádný komentář

HTML5 elementy ve Firefoxu 3.6


Stále se najdou lidé používající Firefox 3.6, odmítající přechod na vyšší verze. Po té, co Mozilla nakrmila číslování verzí steroidy, se jim ani moc nedivím. Podle StatCounteru jich rozhodně není málo. Firefox 3.x HTML5 nepodporuje, ale strom elementů přelouská víceméně správně. Problém je pouze s jejich zobrazením. A aby si i uživatelé toho prohlížeče mohli HTML5 obsah užít, je třeba Firefoxu trochu pomoci.

číst dále… žádný komentář

Fail2Ban: Oprava vytváření iptables pravidel


Pokud používáte Fail2Ban na deb-based systémech, možná se vám, stejně jako mě, už někdy stalo, že Fail2Ban nesprávně nastavil iptables pravidla tak, že některá nebyla referencována nebo úplně chyběla. Poradím vám jak tento neduh odstranit.

číst dále… žádný komentář

C#: Bitwise Enum Extensions


Jednou jsem tak procházel StackOverflow a něco jsem hledal. Už ani nevím, co to bylo, ale místo toho jsem našel dotaz na bitwise operátory. Dotaz samotný byl poměrně nezajímavý a primitivní, ale jedna z odpovědí byla překrásná a velice elegantní. Jistý Hugoware tam totiž postnul svůj výtvor - rozšíření Enumu o blbuvzdorné bitwise operátory.

číst dále… žádný komentář