Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Postfix: Upozorňování na nedoručitelné maily


Máte-li poštovní server server, možná se vám občas stane, že za vámi přijde uživatel s tím, že mu nejde poslat mail. A máte-li firmu plnou nepříliš počítačově založených a anglicky nehovořících zaměstnanců, kteří vám nedoručitelný mail oznámí týden po tom, co se ho pokusili odeslat a vrácený mail s chybovou hláškou navíc smazali, asi jim moc nepomůžete. Ale pro ty, co používají postfix, mám řešení.

číst dále… žádný komentář

CentOS 6 a Hyper-V


Kluci v Microsoftu se konečně pochlapili a místo pochybného polotovaru do verze 3 přichystali konečně pořádné RPM balíčky, takže instalace Hyper-V ovladačů a služeb pro CentOS 6 (resp. RHEL 6) je pro nelinuxáře o mnoho snazší a rychlejší. Starší verze CentOSu, RHELu a SLESu se s nimi bohužel nekamarádí, takže u nich je potřeba používat stále Integration Sevices v2. LISv3 jsou podporovány na Windows 2008 a 2008 R2, tedy alespoň na těch edicích, které vám dovolí nainstalovat Hyper-V roli. Stahovat je můžete přímo od Microsoftu.

číst dále… žádný komentář

Apt-get: Výběr repozitáře při instalaci balíčků


Na většinu svých instalací Debianu instaluji htop. Jedná se o nástroj na správu procesů, se kterým se mi pracuje mnohem lépe než se standardní trojicí top+ps+kill. Jsem si jist, že většina z vás jej zná. V repozitáři squeeze je ale htop ve verzi 0.8.3-1, ve které je bug, kvůli kterému je vytížení neaktivního jádra u novějších procesorů zobrazeno jako -NaN%. Verze 0.9 v reporitáři testing tímto neduhem netrpí a vypadá dostatečně stabilně na to, abych si ji dovolil instalovat i na produkční systémy. Jak tedy jednoduše donutit apt-get nainstalovat jeden balík z jiného repozitáře než všechny ostatní?

číst dále… žádný komentář

Ty máš taky blogísek?


Nó.. mám. To víte, už pomalu stárnu (táhne mi na pětadvacet), tak musím začít sepisovat paměti, dokud si něco pamatuju. Sice mám ty tuny skriptíků, snippetů a jiných znalostí všude možně poschovávané, ale bez patřičných komentářů okolo nebudu za rok vědět, k čemu jsou. Tady si je alespoň můžu okecat a třeba je tu najde i někdo jiný, komu pomůžou.

číst dále… žádný komentář

Recenze: Dungeon Siege 3


Dungeon Siege 3 Title

Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou Vám řeknu, že tento počin z dílny Obsidian Entertainmentu patří mezi jeho nejhorší. Netuším, co se kde zvrtlo, zda bylo málo peněz, času nebo vývojářů, ale Dungeon Siege 3 kvůli své nedotaženosti rozhodně herní zážitek roku není. Je to docela škoda, protože Dungeon Siege I a II byly velice vydařené gamesy, s perfektním příběhem, propracovaným prostředím a nápaditými herními mechanikami a člověk by řekl, že zrovna Obsidian Entertainment na tom nic zkazit nemůže. Vždyť právě oni jsou známí tím, že vezmou první díl cizí hry a vyrobí pokračování, která na kvalitě rozhodně neztrácí. Zářnými příklady jejich tvorby jsou třeba Neverwinter Nights 2, které se dočkalo i dvou datadisků, Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords nebo Fallout: New Vegas, který je daleko zdařilejší než jeho starší bratříček Fallout 3.

číst dále… žádný komentář