Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Fail2Ban: Oprava vytváření iptables pravidel


Pokud používáte Fail2Ban na deb-based systémech, možná se vám, stejně jako mě, už někdy stalo, že Fail2Ban nesprávně nastavil iptables pravidla tak, že některá nebyla referencována nebo úplně chyběla. Poradím vám jak tento neduh odstranit.

číst dále… žádný komentář

C#: Bitwise Enum Extensions


Jednou jsem tak procházel StackOverflow a něco jsem hledal. Už ani nevím, co to bylo, ale místo toho jsem našel dotaz na bitwise operátory. Dotaz samotný byl poměrně nezajímavý a primitivní, ale jedna z odpovědí byla překrásná a velice elegantní. Jistý Hugoware tam totiž postnul svůj výtvor - rozšíření Enumu o blbuvzdorné bitwise operátory.

číst dále… žádný komentář

Postfix: Upozorňování na nedoručitelné maily


Máte-li poštovní server server, možná se vám občas stane, že za vámi přijde uživatel s tím, že mu nejde poslat mail. A máte-li firmu plnou nepříliš počítačově založených a anglicky nehovořících zaměstnanců, kteří vám nedoručitelný mail oznámí týden po tom, co se ho pokusili odeslat a vrácený mail s chybovou hláškou navíc smazali, asi jim moc nepomůžete. Ale pro ty, co používají postfix, mám řešení.

číst dále… žádný komentář

CentOS 6 a Hyper-V


Kluci v Microsoftu se konečně pochlapili a místo pochybného polotovaru do verze 3 přichystali konečně pořádné RPM balíčky, takže instalace Hyper-V ovladačů a služeb pro CentOS 6 (resp. RHEL 6) je pro nelinuxáře o mnoho snazší a rychlejší. Starší verze CentOSu, RHELu a SLESu se s nimi bohužel nekamarádí, takže u nich je potřeba používat stále Integration Sevices v2. LISv3 jsou podporovány na Windows 2008 a 2008 R2, tedy alespoň na těch edicích, které vám dovolí nainstalovat Hyper-V roli. Stahovat je můžete přímo od Microsoftu.

číst dále… žádný komentář

Apt-get: Výběr repozitáře při instalaci balíčků


Na většinu svých instalací Debianu instaluji htop. Jedná se o nástroj na správu procesů, se kterým se mi pracuje mnohem lépe než se standardní trojicí top+ps+kill. Jsem si jist, že většina z vás jej zná. V repozitáři squeeze je ale htop ve verzi 0.8.3-1, ve které je bug, kvůli kterému je vytížení neaktivního jádra u novějších procesorů zobrazeno jako -NaN%. Verze 0.9 v reporitáři testing tímto neduhem netrpí a vypadá dostatečně stabilně na to, abych si ji dovolil instalovat i na produkční systémy. Jak tedy jednoduše donutit apt-get nainstalovat jeden balík z jiného repozitáře než všechny ostatní?

číst dále… žádný komentář