Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

APT: Zjištění zastaralých balíčků


Z každého z mých serverů mi chodí pravidelné reporty, ve kterých se dočtu spoustu užitečných informací. Jaké služby jsou aktivní a jaké zastavené, jaké porty jsou otevřené, kolik spojení je aktivních, jaký je stav firewallu, jak vypadá RAID, jak jsou zaplněné disky a podobně. Už jsem se zmínil, že mám i server postavený na Debianu Wheezy (unstable) a tak jsem si říkal, že by se mi hodilo i reportování zastaralých balíčků, abych věděl, zda má smysl hrdinně přiskočit a systém aktualizovat. Tato funkce dá využít u všech systémů podporujících APT, ale u Wheezyho s jeho každodenními aktualizacemi ji využiju obzvlášt.

číst dále… žádný komentář

Reportování client-side chyb JavaScriptu


Optimalizace JavaScriptu pro všechny majoritní prohlížeče je občas pořádný očistec. A i když už máte optimalizováno, stejně se tu a tam může vyskytnout nějaká méně očividná moucha. Pokud váš projekt neprochází žádnou hlubokou analýzou kvality, můžete si s reportováním chyb pomoci sami. Potřebujete k tomu AJAX, metodu window.onerror a nějaký PHP skript, který bude zaslané reporty zpracovávat a ukládat.

číst dále… žádný komentář

Instalace Windows 7 s UEFI


V předchozím článku jsem se zmínil, že jsem si udělal radost novým diskem. Jsa hrdým vlastníkem základní desky Asus P8P67 Deluxe, která, stejně jako drtivá většina Sandy Bridge kompatibilních desek, podporuje UEFI boot, řekl jsem si, že si svůj „nový“ systém nainstaluju právě tak.

číst dále… 4 komentáře

Nedobrovolný test antivirů


Jednoho krásného dne jsem u sebe na „herním“ PC objevil breberku. Vydávala se za ping.exe a nedělalo jí problém vytížit více jak polovinu procesorových jader na 100%. Normálně žádný antivir nepoužívám a posledních pět let jsem byl úspěšně chráněn zdravým selským rozumem, takže přišla nezvána a ještě k tomu bez varování.

číst dále… žádný komentář

Recenze: Limbo


Limbo

Schválně, jak rychle dokážete utíkat před naštvaným pětimetrovým pavoukem, kterému jste před několika okamžiky zmrzačili tři končetiny pastí na medvědy? To si můžete vyzkoušet v Limbu - psychedelické, morbidní, černobílé a těžce hratelné logické hopsačce od téměř neznámých dánských indie vývojářů Playdead.

číst dále… žádný komentář