Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Chrome 37 a podpora HiDPI


Před pár dny Google vypustil svůj prohlížeč Chrome ve verzi 37. Jedná se o poměrně důležitý milník, protože třicet sedmička byla poprvé označena jako stabilní i v 64bitové variantě a mimo padesáti bezpečnostních aktualizací přináší i podporu DirectWrite a displejů s vysokým rozlišením.

číst dále… žádný komentář

Windows 8.1 a Wake-on-LAN


Mám PC s deskou Asus Z87-Pro. Tato deska je vybavena síťovou kartou Intel I217-V. A protože mám na všech svých hůře přenosných počítačích aktivní Wake-on-LAN, abych do nich mohl šťourat z celého světa, chtěl jsem tuto featuru pro vzdálené probuzení aktivovat i zde. Deska i síťovka WoL podporují. Mám i Windows 8.1. Dobře mi tak.

číst dále… žádný komentář

Red Hat Enterprise Linux 7 je tu


Po několika letech netrpělivého vyčkávání konečně vyšel Red Hat Enterprise Linux 7. Slibuje hromadu vylepšení a nových featur na poli cloud computingu a virtualizace, což je oblast, která v posledních letech rozhodně není zanedbatelná. Mimo to také přináší několik novinek zajímavých i pro běžné domácí uživatele.

číst dále… žádný komentář

ORO WebService - Testovací tragikomedie


Před půl rokem jsem v článku o podepisování XML SHA256 hashi v .NET psal o jakési oznamovací povinnosti podle zákona pro značení lihu. Celní správa se naštěstí pohybuje již v jednadvacátém století, takže většinu záležitostí je s ní možno řešit skrze různá webová rozhraní a webové služby. To jsem ale tak úplně netušil, že psát aplikaci podle jejích specifikací bude takové drama.

číst dále… žádný komentář

Zoneminder a Ubuntu 14.04


O základní instalaci Zoneminderu jsem psal už před časem ve článku ZoneMinder - vševidoucí hlídač. Pokud máte rádi pořádek a instalujete z oficiálních repozitářů, v Ubuntu 14.04 se Zoneminder dočkal verze 1.26.5. Při upgrade ze starších verzí se ale může vyskytnout pár problémů, takže se v několika následujících odstavcích pokusím obsáhnout rozdíly oproti instalaci popisované v minulém článku a řešení všech problémů, které jsem při upgrade potkal.

číst dále… žádný komentář