Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

Čeština v Zabbix 2.4.6 a práce s locales


Zabbix v současné době můj nejoblíbenější monitorovací nástroj. Už jsem to zmiňoval v článku o jeho instalaci a taky o přidání oficiálních repozitářů a update na verzi 2.4. Tento týden vyšla verze 2.4.6, která kromě malého update týkajícího se NTP, přináší také plnou podporu českého jazyka ve webovém frontendu.

číst dále… žádný komentář

Firefox konečně umí kopírovat text


Bulvární titulek? Možná. On ho ve skutečnosti stále neumí kopírovat úplně správně. Už jsem tu zmiňoval, že Firefox nemám rád, protože obsahuje spoustu chyb a nedomyšleností, které mi značně znepříjemňují vývoj webových aplikací. Chápu, že spousta věcí nemusí být natvrdo napsaná v dokumentaci, ale my lidi jsme občas takoví, že čekáme, že bude něco fungovat intuitivně. Včera jsem ale zjistil, že jedna z obzvláště otravných chyb, která znemožňovala používání spousty webů včetně mého, byla konečně alespoň částečně opravena.

číst dále… 4 komentáře

Jak z Windows 10 udělat desktopový systém


Windows 10 je už téměř měsíc v RTM fázi a já byl okolnostmi donucen po půl roce zlomit pečeť mlčenlivosti a podělit o své dojmy a hlavně o hromadu tweaků, které jsem na Win10 za těch posledních několik týdnů nasbíral. Předem upozorňuji, že veškerá nastavení níže jsou čistě otázkou osobních preferencí a že je provádíte na vlastní nebezpečí. Jestli vám některý snippet znásilní manželku nebo zastřelí sousedovic psa, neplačte, sami jste si to zavinili.

číst dále… 201 komentářů

Jak může ISP unášet DNS požadavky


Tenhle článek možná bude poněkud ostřejší, za což se předem omlouvám. Rád bych, aby se informace, kterou jsem dnes náhodou zjistil, dostala k co nejvíce lidem, protože to, co budu v článku níže rozebírat, se prostě nedělá, ať už měl být úmysl jakýkoliv.

číst dále… 3 komentáře

Funkce a Makra v Excelu


Microsoft Excel. Tabulkový procesor široce používaný k nejrůznějším výpočtům, vytváření grafů, jako náhrada databázových enginů pro jednoduché tabulky a tiskové sestavy a hromadě dalších věcí. To, že Excel samotný za léta své existence posbíral hromadu užitečných i neužitečných funkcí asi nikoho nepřekvapí. Co všechno se s ním ale dá dělat, mě ovšem překvapuje neustále.

číst dále… žádný komentář