Disassembler

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
RSS kanál

Všechny články

LXC, LXD a WordPress v kontejneru


Hraju si tu tak s vývojovou verzí Ubuntu 16.04 a připravuju pro ni svoje balíčky a skripty, a koukám, že už v základu umí pracovat s LXC virtuálními kontejnery. Taky koukám, že ač na svém blogu provozuji tag virtualizace, obsahuje ostudně malé množství článků. Rozhodl jsem se tedy, že se zas jednou naučím něco nového a vyzkouším si jen tak z plezíru vyrobit virtuální kontejner s WordPressem.

číst dále… žádný komentář

Miniaturní socket server v perlu


Jen taková jednohubka, kterou jsem dnes v zápalu boje se zkostnatělými proprietárními Unixovými systémy vyplodil. Lehce souvisí i s předchozím článkem o textových protokolech, kde popisuji všelijaké připojování na TCP porty.

číst dále… žádný komentář

Textové protokoly - Úvod (1)


Už jsem dlouho nic nenapsal. Ne že bych neměl nápady nebo nepracoval na ničem zajímavém, ale polovina věcí, které obvykle dělám, je kryta různými NDA nebo jinými úmluvami značně omezujícími mou sdílnost a druhá polovina je natolik specifická, že by pravděpodobně stejně nikoho nezajímala. Ale kdyby byl zájem o popis migrace WebSphere Application Serveru nebo o veselé historky z troubleshootingu SLAB memory managementu linuxového kernelu, tak samozřejmě můžu sloužit. Řekl jsem si tedy, že zkusím naopak napsat o něčem, co provozuji dnes a denně. Ladění a zkoušení komunikace se serverovými aplikacemi za použití nejrůznějších plaintextových protokolů.

číst dále… žádný komentář

Zabbix, PostgreSQL a table partitioning


To, že provozuji jednu obzvlášť rozlezlou instanci Zabbixu, pravidelní čtenáři mého blogu asi již vědí. V současnosti je na ní navěšených přes 130 zařízení, většinou MikroTiků, ze kterých se po SNMP vehementně tahají nejrůznější data. Dohromady se hlídá cca 4300 hodnot, z nichž je dobrých 80% aktualizovaných po jedné minutě. To je docela hodně dat, takže je záhodno popřemýšlet, zda na ně předpřipravená udělátka dostačují.

číst dále… 4 komentáře

Jak z Windows 10 udělat desktopový systém II


Komplementární článek k Jak z Windows 10 udělat desktopový systém, popisující, jak provedené úpravy uvést do původního stavu.

číst dále… 7 komentářů